Poradnik

IRC - Jest to Międzynarodowy kupon zwrotny. Przy wysłaniu proźby do kogoś za granicę , trzeba włożyć ten kupon do koperty zadresowanej na daną osobą. Co jest dalej? Osoba ,która dostanie ten list , podpisuje dane fotografię , idzie na pocztę i wręcza ten kupon osobie pracującej. Osoba która dostała kupon zamienia to na znaczek. Kupon obecnie kosztuje 4.50zł i można kupić go na poczcie.

SAE - Jest to koperta ,zwrotna bez znaczka , którą wkładamy do koperty zaadresowanej do danej gwiazdy

LOR - Jest to list/prośba , która kierujemy do danej gwiazdy z prośbą o autograf.

RTS - Z języka angielskiego "Retrum To Sender" w tłumaczeniu "Zwrot do adresata"

SASE - Jest to koperta , zwrotna ze znaczkiem , którą wkładamy do koperty zaadresowanej do danej gwiazdy

STAMP - jest to autograf odbity pieczątką

IP - Autografy oryginalne

PP - Autografy nadrukowane

AP - Autografy wykonane przez specjalną drukarkę


List do piłkarza : 

Witam. Piszę do Pana/Pani list ,ponieważ jestem Pana/Pani wielkim fanem. Mam na imię ............. .
Pochodzę z ....... i obecnie mieszkam w ............ . Oglądam mecze piłki nożnej od lat .......... .  Jestem Pana/Pani wielkim fanem i bardzo podobają mi się Pana/Pani występy na boisku. Gram na takiej samej pozycji jak Pan/Pani ........ ,a także noszę taki sam numer na plecach ....... . Chciałbym zwrócić uwagę na sezon ......./....... w którym Pan/Pani pokazał/a swój talent , dokonując tak wyśmienitych wyników. W przyszłości Chciałbym/Chciałabym zostać tak wyśmienitym piłkarzem jak Pan/Pani . Czy mógłbym prosić o Pana autograf?
Bardzo Dziękuje za przeczytanie ....... i byłbym niezwykle wdzięczny za autograf.
 Pozdrawiam twój wierny fan .......... .


List do klubu piłkarskiego :

Witam, Piszę ten list ,ponieważ jestem wielkim fanem ........ . Mam na imię ......... . Pochodzę z ....... i obecnie mieszkam w ............ . Oglądam każdy mecz w telewizji i cieszę się z każdego gola razem z moim tatą. Bardzo się ucieszyłem ,gdy wygraliśmy mecz. Podobała mi się świetna gra ......... . W tym sezonie zespół spisał się świetnie, grali dobrą piłkę i strzelali dużo goli. Życzę całej drużynie ......... , jak najmniej kontuzji oraz wielkich sukcesów w sezonie. Dużo goli i zwycięstw.
Chciałbym być bliżej klubu ............ i bardzo chciałbym mieć autograf całej drużyny ........... na fotografiach piłkarzy, byłbym bardzo szczęśliwy ,ponieważ uwielbiam ............ .
Bardzo dziękuje za przeczytanie listu , u byłbym niezwykle zadowolony za autograf ponieważ jest dla dla mnie rzecz bardzo ważna.

Dalsze pracę będę dodawał stopniowo, Pozdrawiam Jakub.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza